Kako odabrati prikolicu za stajnjak ???

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Lokacija
Пожаревац и Гај (Ковински)
Mozda izgleda blesavo, ali niko od mojih prijatelja nema prikolicu za stajnjak (zapravo u selu ih ima samo dve, ali ni oni ne rade sa njima). Interesuje me da kupim neku prikolicu 3-5tona nosivosti (imam Rakovicu 60), pa me interesuje na sta da obratim paznju pri kupovini.
Posto su lanci ?
Da li su bolje sa horizontalnim ili vertikalnim valjcima?
Ima li neke razlike u kvalitetu po proizvodjacima?
Koje su neke okvirne cene?
Svaki savet je dobrodosao.
 
za lance ne bih znao, davno sam kupovao. zaboravio sam. vertikalni valjci lepše bacaju stajnjak, odnosno, pokrivaju veću širinu (šire od prikolice) i više sitne stajnjak. čim je sitniji odmah se lepše i raspoređuje po parceli. jedino, osetljiviji su, lakše se kvare. horizontalni bacaju samo iza prikolice, neretko provuku i veću gomilu stajnjaka, samim tim lošije raspoređuju. manje su osetljivi i manje se kvare.
razlike u kvalitetu proizvođača uvek ima.
obrati pažnju na šasiju
 
obrati paznju da ne pobrkas tehnostroj i majevicu jer su dosta slicni a razlika u kvalitetu je ko nebo i zemlja :ppozdrav:
 
28rmrte.jpg


Potreban savet;
zasto gusi traktor kada se uspore lanci?
jos jedno pitanje dali je mozda problem prejaka pumpa traktora tj kapacitet pumpe?
 
dr Dule je napisao(la):
evo ja cu ti reci, a nadam se da ce se Dragan sloziti. tehnostroj je nebo
slazem se DR DULE , tehnostroj je mama za majevicu ,da ne duzim majevica odradi posao ali je vek trajanja kraci i lakse se kvare od tehnostoja.Uglavnom MAJEVICA JE LOSA KOPIJA TEHNOSTROJA! to je sustina :cao:
 
Moj kum ima Majevicinu prikolicu za stajnjak. Kupio je novu, ali ne može da se prekaje.
Radi ona, ali treba samo da osluškuješ dal se nije nešto pokvarilo.
 
84 godina skoro nista nije radila i oce covijek 6 000 eura za nju a nosivost je 10 tona......

samo pazi. trebas imati traktora sa dovoljnom snagom. rusa samo cepas sa ovim. za uvo (fortschrittovu) prikolicu u idealnim uslovima treba traktor od 100 KS ili vise. U Madjarsku sam video dosta takvih i ponekad vuku ih sa rusom (82 i na vise), ami te su prikolice za jace traktore. kazem, u idealnim uslovima moze da vuce rus 82, ali ako hoce ko ozbiljno de radi sa ovakvom rasturivacem, onda zetor 12011, 12045, 16045, 12145, 16145 ili ursus 1212, 1222, 1214, 1224, 1604, 1614 ili slicno i nemas brige
 
84 godina skoro nista nije radila i oce covijek 6 000 eura za nju a nosivost je 10 tona......

po meni previse trazi ova je dosla s dovozom do kuce 6000€ isto 10 tona, s time da ima hidromotore za pogon lanaca i diskove za bacanje i hidraulicko otvaranje vrata, maksimalna (teoretska) sirina bacanja 36 m ali to je nedostizno kravskim stajnjakom mozda se pilecim bi islo toliko.

P1290068.jpg




P1290070.jpg


P1290071.jpg




 
samo pazi. trebas imati traktora sa dovoljnom snagom. rusa samo cepas sa ovim. za uvo (fortschrittovu) prikolicu u idealnim uslovima treba traktor od 100 KS ili vise. U Madjarsku sam video dosta takvih i ponekad vuku ih sa rusom (82 i na vise), ami te su prikolice za jace traktore. kazem, u idealnim uslovima moze da vuce rus 82, ali ako hoce ko ozbiljno de radi sa ovakvom rasturivacem, onda zetor 12011, 12045, 16045, 12145, 16145 ili ursus 1212, 1222, 1214, 1224, 1604, 1614 ili slicno i nemas brige

16102011006i.jpg
ovaj je nosio megafex 14t sa pomocnim stranicama (jer su imali teleshender 6 m strelu) pa su mogli da tovare redovno,tako da verujem da ce nositi i bilo koju od 10t :)
 
ovaj je nosio megafex 14t sa pomocnim stranicama (jer su imali teleshender 6 m strelu) pa su mogli da tovare redovno,tako da verujem da ce nositi i bilo koju od 10t :)

pa da :) ovaj traktor spada u kategoriju "slicno i nemas brige" :)

inace i ova fortschrittova ima hidromotore za pogon lanaca. zapravo traktor goni sa svojom hidrolikom, znaci nezavisno od kardana mozes gurati nazad materiju sa silom hidraulike (spoljasnjog kruga) traktora.
 
Nazad
Vrh