Krađe, nanošenje štete na voćnjaku

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
Lokacija
Svrljig-Niš
Upravo sam se vratio iz voćnjaka, noćas lopovi preskočili preko žice i iščupali 170 komada šljive i odneli , ostao samo krug od stajnaka. Izlazila policija, prijavljeno tužiocu, ipak je ovo provala u ograđeni privatni posed sa jasnim obeležjima na svakoj kapiji i tu i tamo sam okačio table i na ogradi. Pa da su bili neki pošušnjari pa ajde, a ono neki ispraksovani lopovi čupali na 7-8 mesta po malo, ladno ne bih ni primetio neko duže vreme da ne izvozimo stajnjak ovih dana. Međutim za svaki slučaj od noćas dežurstva
spreman%20na%20sve.gif
, pa prvo posolim a onda pitam ko je :zli:
 
Znaci katastrofa!!!! Rekoh ja lepo ljubomorni ljudi i zavisni svee rade da naskode drugima, i ja 5 godina ne mogu visnje da dignem,pa umesto da su sada na sestu godinu roda, ja razorao i posadicu ovas!! Pokusaj da povezes struju na ogradu pa neka tada preskoci !!!!(oktopod edit)Samo struja druze, digni ogradu sto vecu i samo struja i to sto jaca!!!!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Džabe mećeš zvezdice, opet zvuči malo preterano što se tiče pravila o psovanju :) isčiliraj...
 
stvarno bre kad cujem ovako nesto zapitam se dokle vise... pa jbt sve sto radim i planiram da raidim ,prvo razmisljam o lopovima .. umesto da razmisljam kako da proizvedem, plasiram i zaradm.. kao sto kolega Nino rece, nema postenima opstanka ovde..
 
Pa cini mi se da je iz tih razloga bolja sadnja u prolece, ipak je noc topla i lakse je cuvati, mada, ni covek ne moze dan i noc da cuva zasad....
 
Da vodiš ljubav ili seks? :D Sve je jasno, sve je ok, samo može bez konkretnih izraza i termina, kad se glave ohlade ostane ružan tekst na temi za vjek i vjekova...
 
E kako bi ja sad socno spakovao par "strucnih termina" al ne ide ovaj oktopod ce odma da salje na disciplinsku :osmeh:.

Meni su povadili pre 15-ak dana 20 kajsija i 10 oraha posadjenih jesenas i toliko sam poludeo da sam shvatio da ustvari ne zelim da ga nadjem jer ako ga nadjem...znate vec sta ::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Ja sam dao rec da necu psovati, i odrzacu rec, umesto da mi bes radi na tu stranu, preusmericu ga kao Stiven Sigal, na neku pozitivniju stranu, naprimer: setnja, branje ljubicice, trcanje, itd :D
 
Pa evo pročitajte sad poslednjih par poruka, sve je lepo rečeno tj poentu ste istakli a da je svako opsovao ne bi bilo lepo za oči...čita ovo puno ljudi, ne samo oni koji odgovore tj napišu nešto.
 
Upravo sam se vratio iz voćnjaka, noćas lopovi preskočili preko žice i iščupali 170 komada šljive i odneli , ostao samo krug od stajnaka. Izlazila policija, prijavljeno tužiocu, ipak je ovo provala u ograđeni privatni posed sa jasnim obeležjima na svakoj kapiji i tu i tamo sam okačio table i na ogradi. Pa da su bili neki pošušnjari pa ajde, a ono neki ispraksovani lopovi čupali na 7-8 mesta po malo, ladno ne bih ni primetio neko duže vreme da ne izvozimo stajnjak ovih dana. Međutim za svaki slučaj od noćas dežurstva
spreman%20na%20sve.gif
, pa prvo posolim a onda pitam ko je :zli:

Posto je ogradjeno mozes nabaviti par dobrih pasa cuvara. Jeste obaveza ali ako volis zivotinje mislim da ti nece biti tesko odrzavati:ppozdrav:
 
Zivotinje se uspavaju vrlo lako, jednostavno je, ako nece da jedu spric ispalis za 1-2minuta uspavane... Jedino resenje struja i plus zamke za medvede ili kako se kod nas kaze kljuse... Ako nema struju za kamere, neka postavi par akumulatora(ili broj potrebnih) poveze sa zicom pa neka preskacu!
 
Poslednja izmena:
ako se lopovi namere ni psi ni struja ne predstavlja problem.
najbolji je karabin u koleno pa ko preživi...
 
A zasto u kolena,sta trazi na tudjem imanju,jedino za taj zakon skidam kapu AMERIMA,ne odgovaras nista, a kod nas moze kako ko hoce.:zli::zli::zli:
 
Ima i kamere koje rade od 6-10 sati na baterije, samo se baterije menjaju i oslobadja memorija, a mogu biti u obicnoj grudvi na zemlji, eeehejjj lopovu se moze doci glave i uhvatiti, samo se nadam da koelgi nece vise da kradu ili da ce ih policija uhvatiti, i da ne bih psovao odohu setnju... Na rec Lopov dize mi se kosa na glavi vec s 28 godina imam 3 sede..!
 
Krađe, nanošenje štete

Bilo je pitanja na forumu kako zaštiti višnju od srna kako je zaštiti od zečeva ali kako je zaštiti od ČOVEKА ??????? TUGA!!!!!
dscf9287.jpg
dscf9286.jpg
 
Nazad
Vrh