Slike Nasih Muzjaka

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Lokacija
Novi Sad(Begec)
Pozdrav kolege kunicari...Mislim da bi ovaj forum trebao da ima i posebnu temu o nasim muzjacima(kunicima),jer ipak da nema njih ne bi nista ni bilo od ovoliko prelepih kunica!!!Pa ko je zainteresovan neka ubaci po koju sliku cisto da malo uzivamo i u njihovoj lepoti:ppozdrav::osmeh:....

A evo da vam ja predstavim svoj ponos u kunicarniku:osmeh:...

Muzjak Belgijski Orijas Starosti 11 meseci-7.5kg...

dsc0639.jpg



Muzjak Kalifornijski starosti 10 meseci 5 kg...

dsc0680.jpg


dsc0699.jpg



dsc0700.jpg



Muzjak Panonac starosti 5 meseci 4.7kg....

dsc0688.jpg


dsc0707.jpg
 
Od njega nemam,posto mi je jos mlad tek cu da ga pustam polovinom sledeceg meseca....za sada imam samo gomilu:haha:od njegovog tate i kalifornijskog muzjaka....A njegovu sestru sam ostavio sebi za priplod jer je isto tako lepo napredna!
 
Kojim granulama si ga hranio, cime si ga bockao :)? Panoncima je ta tezina plafon skoro, znaci tu naguraju za recimo godinu dana :). Jedino da je pio proteine i isao u teretanu :D. Bas me zanima sta si mu davao pa napisi na pp ako cuvas tajnu da ne bude javno :).
Hristos se rodi.
 
Drugar nije tajna...Granule GEBI 16% ujutru i uvece sa dodatkom kukuruza jecma tritikala i naravno suve deteline i vode... okocen je 22.08.2013
A evo i da se licno uveris u njgovu tezinu...

dsc0717.jpg
 
Ja ih hranim jos bolje nego ti sigurno. I sumnjam da mogu da naguraju kilazu skoro 5kg za 5 meseci.. Kao sto rekoh oni jako brzo rastu do 3kg.. tada su isplativi, onda jedu vise a manje rastu. tada nisu isplativi.
Mozda nije cist Panonac. Zaista mi tesko da poverujem, mani se ove vage imas digitalne :)
cekam okotu 1 mesec pa cu da ih merim 7 komada i svih 7 komada cu postaviti slike i tezinu.
 
E drugar moj pa da li je vaga digitalna ili ne ti to bolje VERUJ,ako ne donesi digoitalca pa da se i sam uveris!!!A sto se tice rase to mi je od zenke koju sam nabaio pre 3 godine i znam da je panonka,a muzjak koji je oplodio je isto panonac nije sigurno 1.2.3 linija ali je panonac,sa kojim se ponosim!!!Videcu kakve ce biti njegove prinove,ako budu na njega bice EKSTRA....
 
ja im dajem granule oko 30%. zob jecam psenicu tritikal jecam soju kukuruz. detelininu kukurozovinu balarianu soju i obicnu slamu. i seno od raznih trava.
par puta u nedelji svez spanac iz plastenika zbog gvozdja i svezu mladu sangarepicu, jednom nedeljno im dam grancicu divlje sljive da grickaju itd itd.
 
I šta je tu tačno bolje nego što Pera radi? Sa 30% granula nema šanse da napreduju kao kad im daješ 100% granule.
 
Raznovrsna ishrana. Jedi ti svaki dan pasulj :D. Kao sto rekoh izmericu malisane kad im bude tacno 1 mesec. To mi je bila najmladja hajkomka i najmladji otac hajkom, oboje prvi put.. ali odradili su to kao veterani :D
 
Pa i Pera ih hrani raznovrsno. :)
Zaboravljaš jednu stvar, u granulama ima malo više sastojaka, tako da to nije isto kao da svaki dan jedeš samo pasulj. Mada, da si rekao kobasice, ne bi bio problem. :D
I još jedna stvar, raznovrsna ishrana ne znači ništa, ako ta hrana nije dobro izbalansirana.
 
3.5% granula ujutro i 3.5% granula navece (3.5% telesne mase :) i preko dana svega lepog i fina i ima da cvetaju :)...Izbalansirano? Sami oni balansiraju :D Jedan muzjak ostavi kukuruz.. Dok skotne zenkice potamane kukuruz, ostave psenicu i tritikal. jecam pojedu.. zob base ne vole.. malci pojedu sve :D osim kukuruza to im tvrdo :D
Eto ti balansiranje :)

Cela ova dilema je bila oko tog panona od 5 meseci i skoro 5kg... To ne moze biti cist panon. Da je to tako :D onda se ne bi drzali do 3kg i klali vec do 5kg..
to je bar moje neko misljenje.
Mozda sam u pravu mozda i nisam ali samo diskutujemo :)
Ja sam cak i hteo njegovu sestru ali ne da je :)
 
To nije izbalansirana ishrana, već ti svako jede ono što hoće, a to ne znači i da jedu ono što im treba. Zob ti je npr. dobra za mužjake, a tvoji je ne jedu.

Sa 3kg se kolju jer je tad meso najmekše i najlakše za spremanje. Možda je tada i randman mesa veći nego sa 5kg.
 
Auuu drugari frke i trke zbog mog panonca:haha:...ja isto to kazem da je sa 3 kg meso najlepse i najmekse itd...a i naravno randman je sigurno veca kod njih nego kada nagura 5 kg,krzno ima ko polarni medved:osmeh:zimsku dlaku navukao i nema da mu je hladno...u svakom slucaju kada bolje pogledamo niko nema ciste panonce i ostale hibride,jer ko zna koja je to linija itd....Jedno je sigurno,mama i tata su mu "panonci" imaju izgled i osobine kao oni,ovaj muzjak ima sve isto kao i onaj panonac koji je PRAVI,samo je ovaj iz ko zna kog kolena i meni je ekstra sto je tako krupan lakse ce zenke da savlada:osmeh:!!!!
A za sestrui,ona je za moj priplod tako da jedino nesto kasnije od njih da uzmes!!!
 
Nazad
Vrh