Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav Biljana i dobro nam došla, nadam se da ćeš na našem forumu naći sve što te interesuje!


PS. Sviđa mi se potpis ispod avatara :D
 
Ne zemeri na opomeni, :cao: .

Jbg, sticajem okolnosti sam administrator foruma, pa moram povremeno. ::sramota::
 
Pozdrav svima ,, evo mene malo opet.
Drago mi je da se Čugiju svidja potpis ,,, a Novii normalno ništa ne zameram (kao uostalom ni bilo kome drugom).
Uvek sam za dobronameran savet,pa i opomenu. Uostalom zato i jesmo ovde, zar ne
 
Bog Biljana i dobro dosla na forum.
Ako ti sljiva bude ka i ona valjevka sta san je pija prije nego san ovo lito zaglavija u bolnici imat ces kupaca i preko grane. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hvala Brundalo.Za prodaju sigurno neće biti , ali se nadam da će biti za poklon prijateljima s obe strane grane
 
Uzgred, Brundalo , ako se ne ljutite , pitala bih Vas da li ste možda u kontaktu s nekim iz Donje Voće kod Varaždina ( ne znam da li se selo i dalje tako zove , a ovo ime je nosilo 85 - 86 sigurno?)
 
biljana je napisao(la):
Uzgred, Brundalo , ako se ne ljutite , pitala bih Vas da li ste možda u kontaktu s nekim iz Donje Voće kod Varaždina ( ne znam da li se selo i dalje tako zove , a ovo ime je nosilo 85 - 86 sigurno?)
Ajmo bez ono VI. Kolege smo forumasi.
A sad Donja Voca. da ti posteno recen prvi put cujen za to misto. Ne virujen da su mu minjali ime cisto iz razloga sta su na vlasti u VZ zupaniji livi politicari he he. Nego reci ti meni sta te zanima mogu se raspitat, jer meni je odavde jeftinije nego vama od tamo i obrnuto. Zato "pucaj" bez pardona. Ako je nezgodno ovako a ti posalji poruku na private. Imas na vrhu link na moje poruke, ili dosta ti je stisnit moj nick i tamo imas opciju posalji privatnu poruku ovom clanu :ppozdrav:
 
E brundalo, kolega, mogu li ja nešto putem pp tebe priupitati? Želeo bih stupiti u kontakt sa jednim drugarom...
 
branko je napisao(la):
E brundalo, kolega, mogu li ja nešto putem pp tebe priupitati? Želeo bih stupiti u kontakt sa jednim drugarom...
Ne znan prijatelju mozes li Ti? :haha: to je tvoj problem, a da smijes, smijes u svako doba he he :ppozdrav:
 
Paznja kolege sa foruma!
Ovi su krenuli sta recemo mi dalmatinci "šporko" iliti đonom i ostro he he :haha: :haha: :haha:
Odma dvoje protiv svih he he. Salu na stranu dobro dosli vas dvoje na forum :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Eh da, biljana&dragan, da nastvimo onu prepisku od juče.
Reče da od šljiva planirate peći rakiju?
Da li znaš da će ovi naši zakonodavci pooštriti kontrolu prometa alkoholnih pića, te da će nametnuti kojekakve začkoljice za ispunjenje nekih tamo euro standarda?
Ja proizvodim stočnu hranu i po zakonu bi od Nove godine trebalo da svaka mešaona uvede HACCAP standard, što je malo verovatno. Nekad se to zvalo dobra poslovna praksa, a sada je to isto, samo što treba da se prave kojekavi elaborati, koje ne mogu (gle čuda) uraditi domaće, nego isključivo strane firme, koje sa time kao imaju iskustvo.
Da ne dužim, to zadovoljstvo će puno koštati, a ne dobijam ništa sa time. Država je kao obećala da će 20% troškova refundirati, ali nisam baš siguran u to.
Ali, ono najvažnije: i kada pribavim sve potrebno - nije sigurno da ću dobiti HACCAP.
Jedan moj drugar, što proizvodi stočnu hranu, tovi piliće, pravi neke energetske napitke za krave, ima par poljoapoteka, dakle mnogo veći posao od mog - odbijen mu je zahtev za HACCAP, a čovek je na tome radio skoro cele godine.

Možda ja sve samo gledam crno...
 
Kolege, uz malo izvinjenje, obaveštavam Vas da sam izmenio korisničko ime, Pošto po forumu čukamo malo biljana malo ja , mučno mi je da mislim na *ženski pravopis*, a ionako smo pred Bogom i ljudima jedna duša u dva tela (supružnici) , pa mislim da je ovako bolje i lakše za razumevanje
 
Moj prijatelju oznojit ces ti j... dok dobijes HACCAP. U nas je jedna velika i renomirana firma cekala taj certifikat 5 godina. 3 puta su padali i tek iz cetvrte su ga uspili uzet. A radi se o renomiranoj firmi koja ima farme, proizvodi stocnu hranu, ima tvornice mlika i sta ti ga ja znan sve ne. :zli: :zli:
 
Pa nebi bilo loše i o tom haccap-u da se otvori neka tema, samo neznam gde bi bilo zgodno. Možda u ostalim oblastima, da sada ovde se ne ide u offtopic.
 
Branko , bojim se da ne gledaš crno.Pogledaj naš potpis ispod avatar pa će ti biti jasno šta ja mislim o tome.Inače i ne planiram proizvodnju za prodaju jer smo realno napisali ono što i jeste. Sa 1ha ( manje od 2 jutra ) zemlje nema šta za prodaju. Voleo bi da vidim kako će ta Evropa , a još pre ovi naši da me spreče da popijem svoju rakiju i okrenem svoje prasence na ražnju.
neću ,bre, u tu Evropu samo me niko ne pita
Bez šale ljudi.Znam da se spremaju ti zakoni , al mislim da če valjda ostati neka kombinacija proizvodnje za sopstvene potrebe.
Ili mislite da će i to biti sankcionisano:haha:
 
Možda o ovome najbolje može da kaže Brundalo.Tamo je mnogo duže ta frka sa Evropom. Pa kakva su iskustva?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh