Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima..
Ja sam Milan, 89-o godiste iz Perleza (24 km od Zrenjanina na putu ka Beogradu)..
Radim oko 16 jutara zemlje sa planom daljeg uvecavanja, pre 2 godine je cale hteo da odustane jer ima drugih interesovanja, pa sam ja preuzeo sve na sebe i malo uvecao posed,a on je sada tu samo ako treba neki savet, a dosta korisnih sam nasao i ovde.. Forum i teme su super, svaka cast adminima..
 
Pozdrav,
Ja sam Biljana, a iza mene je porodica.Imamo 1ha zemlje , nemamo mehanizaciju ali imamo dobru volju.Svi smo zaposleni , a žao nam je što dobra zemlja propada ili prelazi u razne "industrijsko-gradjevinske zone",pa smo odlučili da se makar malo okrenemo tradiciji predaka.Zarada nam je nebitna ,a za početak dodjosmo na pravo mesto i dosta naučismo od Vas.
Hvala svima i molimo Vas da imate strpljenja za naša buduća početnička pitanja :osmeh:
 
Dobro nam došla biljana, ima ovde na forumu svega, pa i poneka pamtna stvar se nađe :D

Reci samo šta se dobro gaji na toj zemlji koju obrađujete. :cao:
 
A pošto nekako Srbija ne ide bez šljive za početak uzezmo baš nju.
Skromno , na 9ari , 63 stabla čačanke rodne. Kupljene i u trapljene.
Sadnja oko Nove, ako Bog da.

Podavalski , kako se često naziva .24km od Beograda. Naplatna rampa prema Nišu . Inače opština Grocka



Edit by novii
Ne pisati dva posta u kratkom vremenu za redom, ima dugme u desnom ćošku Izmeni.
:cao:
 
Aha, poznati voćarski kraj, ako se ne varam...
Za tako malu površinu je voćarstvo verovatno najisplativije.
Tokom osamdesetih godina je moja porodica imala voćnjak kod Novog Slankamena, isto šljive, ali samo Stenlej (jel' se tako beše zove).
Sećam se da smo u sezoni berbe bukvalno svaki dan popodne brali šljivu a sutradan ujutro pravo u Zemun polje na pijacu. Nekad bil od toga dobra lova. :D

Laku noć... :spavam:
 
Malo vremena imamo za pijac. Ovo planiramo u staru dobru šljivku.
I Vama laka noć i hvala na konverzaciji :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh