Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sva cast na forumu za poljoprivrednike..
ja slucajno nabasah na vas sajt..

licno ne bavim se nesto mnogo poljoprivredom, imam 35 jutara svoje zemlje i svu mehanizaciju i sam to i radim, vise u poslednje vreme organizovanjem polj.proizvodnje tj. koperacijom, otvorio sam zemljoradnicku zadrugu, trenutno imam oko 240 jutara pod secernom repom, finansirao sam ove godine oko 200 jutara kukuruza i oko 100 jutara zita...

toliko od mene..
 
Dobro došao na Poljoinfo forum, koliko mi se čini ti si prvi zadrugar na forumu, mada možda ih ima još samo se nisu predstavili. :ppozdrav:
 
novii je napisao(la):
Dobro došao na Poljoinfo forum, koliko mi se čini ti si prvi zadrugar na forumu, mada možda ih ima još samo se nisu predstavili. :ppozdrav:
ja sam imao zadrugu ali sam je zatvorio
uljara mi je ostala duzna 2 000 000 (dva miliona) dinara za suncokret 2004 god i nisam mogao da vratim novac kooperantima.tako da sam prodao svoj kukuruz da bi ljudima na vreme isplatio rod.od uljare sam tek 2005 naplatio dug ali u ulju koje sam dao jednom privatniku iz nisa koji je oimao neku proizvodnju za koju je koristio ulje.medjutim on je brzo propao, a bio je stvarno castan covek ali su ga mangupi prevarili,tako da nije imao cime da mi plati ulje.e ljudi tako se ostaje bez para i rekao sam nikad vise milo moje.
 
Znam nista mi ne pricaj o naplati od secerana, uljara.. tako ja ove godine dam kooperantima repro-materijal za kukuruz na ugovor uz finansijsko zaduzenje, sa rokom do kraja 11 meseca, a cena kukuruza znamo svi kakva je a seljaci treba da mi plate..do danasnjeg dana nije mi se ni 10% njih razduzilo,dobdo nije jos dosao rok, a ako ne plate treba da tuzim pola sela :sta:
 
ti si tu jebena strankazastupas veliku firmu a oni te zezaju kako hoce a seljaci takodje traze svoje.firma ti neplati zezaju te seljaci.seljaci ti neplate zeza te firma.kada se saberes i oduzmes nemas ni za kiselu vodu.ja tu ludnicu nisam mogao da izdrzim jer bi se posvadjao sa celim selom.platio sam proizvodjacima a ja kako mi bude ali nisam nikom bio duzan.
 
sada je malo drugacije pre 5/6 god je bio haos.ostale su samo velike jake zadruge.
 
e bok i ja sam evo novi član pa pozdravljam sve.iz hrvatske sam i zanima me baš sve o poljoprivredi,a pogotovo ovčarstvo i svinjogojstvo.
 
Zdravo Dado, i dobro nam došao na forum. O uzgoju svinja se za sada malo piše na forumu, ali je ovčarstvo jako dobro pokriveno na forumu. Pitaj sve što te zanima, a mi ćemo se potruditi da odgovorimo. :cao:
 
izgleda mi prilično ugodna atmosfera na forumu.imam stado od 50 ovaca i od toga koristim samo janjce,pa sam razmišljao da ne bi bilo loše počet radit ovčji sir,pošto je kod nas dosta trazen a i dosta skup ali iskreno od tog psla nemam pojma (niti muznja,ni pravljenje sira),pa vas molim ako netko moze da objasni postupak.
 
Ajde podji na podforum ovcarstvo i kozarstvo i tamo postavi to pitanje
dobro dosa na forum :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dobar dan, dobri ljudi

Zamislite samo - dosao sam do vas preko benchmark foruma... Internet vam je cudo... :)
Iz Novog Sada sam, agronom po struci, pa reko' kad vec gledam, ajde da se i registrujem, nadam se da cu nauciti nesto iz vasih iskustava, a ako jos mogu i da pomognem... :D

Toliko od mene za sad

:ppozdrav: svima
 
Derane dobro nam se pridružio na poljoinfo forumu. Što znaš reci, što ne znaš pitaj :cao:

A što se tiče :ppozdrav: za to neće biti problem, znaju se organizovati spontani susreti na vašarima i sajmovima.
 
Pozdrav za sve nove nove članove ovog zanimljivorg foruma
seljak.gif


:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh