Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav i za tebe i dobro nam došao. Verujem da ćeš ovde naći zanimljivih stvari, a možda ponešto bude i od pomoći. :D
 
Dobro nam došao!
Za berač ne brini, evo moj komšija prodaje, imaš u oglasnom delu foruma! :ppozdrav: :osmeh:
 
Pozdrav narode ... :)

Vjerovali ili ne, evo jedan Crnogorac na poljoprivrednom forumu ... :haha:

Zovem se Marko, zivim u Podgorici i mashtam o tome da na nekoj planini oformim stado ovaca, malo koza, neka krava, po koji bik, neshto malo kokoshaka, svinjche neko da se nadje, a sve to da chuvaju moji psi chijim se odgojem inache bavim ... :cool:

Tragajuci za informacijama o ovcharstvu, naidjoh na ovaj forum i odmah ga bachih u favorite. Vidim da mnogo struchnih ljudi pishe na ovom forumu i vjerujem da cu odje naci sve info koje me zanimaju.

Svaka chast na ovom forumu i u to ime ... :ppozdrav:
 
Doro na došao na forum, Monty :ppozdrav:

Što se tiče te farme koju planiraš, bolje se skoncentriši na jednu vrstu za početak. Nekako bih rekao da bi kod vas bilo najbolje koze držati, samo sve zavisi od prođe na tržištu.
 
Monty dobrodosao !
Ma stvarno cudo nevidjeno:
Monty je napisao(la):
Vjerovali ili ne, evo jedan Crnogorac na poljoprivrednom forumu ... :haha:

Farma, eeee..?
Moras da izaberes dobru poziciju. A sta je dobro zavisi ot toga kakvom proizvodnjom hoces da se bavis.
Vidim da te interesuje sir. To znaci proizvodnja mleka pre svega. To znaci (ako si ambiciozan) proizvodnja i lucerke i kukuruza pa tek onda sena i na kraju pasa. Nije da se za to zalazem ali, bez pase moze ali bez sena lucerke i neke vrste koncentrovane hrane nema dobrog prinosa mleka....
Ma bolje ti nama ispricaj kako ti to zamisljas.
 
Hvala na dobrodoshlici ... :)

Ma, ja to zamishljam kao bajku ... :osmeh:

Ali ... konkretno razmishljam o nekoj zemlji blizu Zlatibora, nekoliko hektara, stado od nekih 200 - 300 ovaca i povracaj novca od prodaje jagnjadi. Zatim sve ostalo, ukoliko uslovi dozvole.
Razmishljam, takodje i o nekih, mozda 3-5 hektara njive u Vojvodini, (inache sam rodjen u Vrbasu, pa mi to neshto jako blisko ... :)), za rad proizvodnje za svoju stoku.
Napominjem, da samu svemu tome pravi pochetnik, ali imam veliku zelju za tim nachinom zivota, pokushavam da ostvarim i pochetnichki ulog za to sve, pa sam se bacio u potragu za informacijama da vidim da li je to realno ostvarljivo za mene. Inache sam mlad penzioner, 38 godina, a grada i gradskog zivota preko glave, pa, k'o velim, da se bacim malo u planinsko-stocharski nachin zivota i ostvarim neki svoj djechji san ...

Choban tjera ovchice ...
lakoj lane, diri diri dane
kraj rijeke Zlatiborske,
lagano ...

U ruci mu lap-topche ...
lakoj lane, diri diri dane
pod njim kaska dobro konjche,
lagano ...

:ppozdrav:
 
@Monty
E, pa sad,
coban ti je zica pod naponom....
voda je presudna. Recica, potok koji ne presusuje...
lap-topche nije pod moranje ali ako njega nema onda PC
a konjce doje na kraju iz cistog zadovoljstva
:ppozdrav:
 
Monty dobro ti nama dosa na forum. A boga ti vidi se da si Crnogorac. Odma bi zaposlija pase macke i bilo koga a sta ces ti radit? he he salu na stranu jos jednom dobro dosa :ppozdrav: :ppozdrav:
 
cao svima ! veliki pozdrav za urednika ovog sajta.dobra stvar je sto cujem realne savete u vezi sa poljoprivredom.inace sam sa severa banata.radim oko 200 kj zemlje.imam 2 mala fergusona,2 rusa i velikog kejsa,kompletnu mehanizaciju i farmu bikova. sem klasicnih ratarskih kultura radim dosta zacinske paprike i duvan.
 
Svaka čast, eto još malo pa ćeš postati i gazda. :D

Dobro došao na Poljoinfo forum, sa obzirom čime se sve baviš i u kom obimu, verume da ćeš i ti moći dati poneki savet. Ako nema tema koje te interesuju, samo je otvori, kao što vidiš malo smo tanki u delu sa govedarstvom.

Ali polako, za godinu i tri meseca, mislim da je forum sasvim OK. Bar se nadam.

Dobro došao :ppozdrav:
 
Dobro nam došao sini! :ppozdrav: Očekujemo dosta slika od tebe, kako mehanizacije tako i farme, forum je uvek "gladan" svežih slika!
 
Dobro nam dosha' Sini ... :)

E neka sam i ja nekom pozelio dobrodoshlicu ... nijesam vishe "najmladji" chlan foruma ... :D

Brundalo ... ma, radio bih ja, ali ne smijem iznevjerit pradjedovske gene koji mi nalazu da sve radim osim da - radim ... :osmeh:
 
brundalo je napisao(la):
Monty dobro ti nama dosa na forum. A boga ti vidi se da si Crnogorac. Odma bi zaposlija pase macke i bilo koga a sta ces ti radit?
Ja se tebi cudim :sta: Dalmatinci samo idu ribat i vatat fureste :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja sam Nenad iz okoline Nisa, tacnije iz mesta na pola puta Nis Leskovac.Ovde sam iz hobija.Ne bavim se poljoprivredom ali imau planu neki zasd mozda leske.U dvoristu imam maline, jagode...vrt, travnjak.
A da zanima me i kako krenuti sa bonsai drvcima.
Pozdrav svima.
Ocukujem saradnju.
 
Dobro došao na Poljoinfo forum :ppozdrav:

Za lesku ima jedna diskusija na forumu, pa se tamo možeš dodatno raspitati. Veoma je popularna voćka, posebno jer država daje neki novac, pa se ljudi nekako ugrade u celu priču. Mada se prilično čeka na prvi rod. :cao:

Samo pitaj šta te zanima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh